Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


"Jesteśmy razem"
- dar dla dzieci (16-09-2006)

Uroczyste otwarcie ośrodka „Jesteśmy Razem” Stowarzyszenia Dzieciom Będzina było niecodziennym wydarzeniem.

15 września 2006 o godzinie 16.00 w Będzinie, przy ulicy Modrzejowskiej 89 miała miejsce uroczystość otwarcia Ośrodka “Jesteśmy Razem”. W to piękne, piątkowe popołudnie spotkali się razem: włodarze miasta, ponad setka barwnie wystrojonych dzieciaków, młodzież, nauczyciele, członkowie i przyjaciele stowarzyszenia oraz mieszkańcy Będzina.

Po przecięciu symbolicznej, karminowej wstęgi przez prezydenta Radosława Barana i prezes Halinę Rybak-Gredkę kolorowy tłum mógł zwiedzić ośrodek, uczestniczyć w podniosłej chwili jego poświęcenia przez ks. dziekana Mieczysława Miarkę oraz otwarciu Galerii „W zaułku” pod patronatem i z udziałem prof. Jacka Rykały. Nie zabrakło wielu ciepłych, bardzo serdecznych słów, wpisów do kroniki, skierowanych dla Stowarzyszenia Dzieciom Będzina i symbolicznych podarunków dla ośrodka m.in. od Towarzystwa Przyjaciół Będzina i… Rogera Karwińskiego.

Z radością gościliśmy na uroczystości naszych sponsorów i przyjaciół, którzy znacząco przyczynili się do świetności Ośrodka „Jesteśmy Razem” m.in. p. Katarzynę i Marka Paska, p. Piotra Ludkiewicza z Polskiej Energii – PKH Sp. z o.o., p. Magdalenę Nowacką z Ośrodka Kultury w Sławkowie.

Po uroczystości otwarcia dzieciaki i młodzież ruszyli w barwnym korowodzie – MASKApaRADZIE ulicami miasta na zamek. Program artystyczny, w tym szczególnym dla Będzina miejscu, zorganizowany był przez Nieformalną Grupę Twórczą Metamorfozy, a były to m.in. występ kabaretu “Klinkiernia”, konkurs na najciekawszy strój oraz spektakl plenerowy teatru “Preventorium”.

W Ośrodku “Jesteśmy razem”, w pokoju edukacyjnym, odbyły się inauguracyjne zajęcia – spektakl teatralny o charakterze profilaktycznym pt.,,Punkt zwrotny” w wykonaniu krakowskiej grupy artystycznej „Inspiracja”. Natomiast w pokoju artystycznym miało miejsce niecodzienne spotkanie artystów: Jacek Rykała, młodzi poeci z Saloniku Literackiego i sympatycy. Niezwykłe malarstwo mistrza i poezja z Antologii SDB „Ostrość i katarakta”.

Galeria zdjęć

Polecamy:

Dom malowany sercem

Fotoreportaż-otwarcie ośrodka

Powrót do wszystkich aktualności »