Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Ożywić zieleń... (27-04-2006)

Z okazji corocznych DNI ZIEMI w Będzinie ekolodzy próbują pomóc Ziemi w regeneracji oraz wesprzeć konto Stowarzyszenia Dzieciom Będzina.

27 kwietnia w Pałacu Mieroszewskich odbył się wykład o Technologii EM w ochronie środowiska oraz rewitalizacji parku przy ul. Świerczewskiego. Zaprezentowane zostało przez firmę Vilamalia podejmującą problematykę ekologii praktycznej, pierwsze w Polsce “MYDŁO Z BAKTERIAMI” – naturalne mydło roślinne wykonane z dodatkiem ziół zaszczepionych EM oraz ceramiki EMX. Mydło jest nie uczulające, odmładza skórę dzięki zawartości antyutleniaczy, uodparnia poprzez obecność kultur bakteryjnych – udowodniono, że używanie tego typu mydła wpływa na poprawę naturalnej zdolności środowiska naturalnego do samooczyszczania się poprzez przyspieszenie procesu rozkładu substancji powierzchniowo czynnych.

Dochód ze sprzedaży mydeł zostanie w całości przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Dzieciom Będzina.

Otrzymaliśmy także specjalnie przygotowany preparat mikroorganiczny do zastosowania na ogródku przy ośrodku “Jesteśmy razem” dla regeneracji gleby i roślin, którymi opiekuje się nasz ekolog Jacek Golonka.

Akcja odbywa się pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Będzinie i przy współudziale Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Będzinie oraz firm Greenland, Ekosens.

Powrót do wszystkich aktualności »