Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


One step closer (25-07-2012)

SDB realizuje już czwarty projekt z funduszy unijnych...

Młodzież w działaniu “One step closer” akcja 4.3. -”Szkolenie i Tworzenie Sieci” to kolejny projekt Stowarzyszenia Dzieciom Będzina.”One step closer”” został w maju br pozytywnie oceniony przez Zarząd Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”.

Tematyka projektu jest przedmiotem wspólnych zainteresowań i będzie mieć kluczowe znaczenie dla uczestników projektu w odniesieniu do integracji społecznej. Działania projektu pozwolą nie tylko wymieniać doświadczenia, ale również podjąć wysiłek pracy nad innowacyjnymi i kreatywnymi pomysłami. Jako główny cel projektu jest przedstawienie ogólnej wizji przedsięwzięcia dla młodzieży, które stawia na aktywny udział młodych ludzi i uwzględnia różnorodność kulturową, ma charakter międzynarodowy. Uczestnicy będą brali udział w warsztatach, w dyskusjach, w prezentacjach oraz innych przygotowanych zajęciach . Dzięki uczestnictwie osób różnej narodowości, wywodzących się z różnych kręgów kulturowych można będzie wiele się nauczyć oraz dzielić się swoją kreatywnością oraz doświadczeniami i wzajemnie inspirować do innowacyjnych działań.

Projekt ten powstał w celu zdobycia i rozwoju nowych kontaktów oraz wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami z 16 krajów Europy (Rumunia, Włochy, Czechy, Malta, Litwa, Portugalia, Estonia, Turcja, Bułgaria, Szkocja, Chorwacja, Łotwa, Hiszpania, Słowacja, Polska, Grecja). Jednym z polskich partnerów naszego Projektu jest Urząd Miejski w Pszczynie.

Podczas projektu uczestnicy mieli okazję spotkać się z regionalnym konsultantem Programu “Młodzież w Działaniu” Januszem Gorolem. Poprowadził on sesję na temat możliwości jakie daje uczestnictwo w Programie. Podczas spotkania był czas na zadawanie pytań.

Odbyła się także sesja poświęcona dobrym praktykom w realizacji projektów młodzieżowych, gdzie można było podzielić się swoimi własnymi doświadczeniami, bądź po prostu zainspirować do przyszłych działań. Prowadzili ją przedstawiciele doświadczonej w realizacji projektów młodzieżowych organizacji studenckiej ECID (Europejskie Centrum Integracji i Rozwoju) z Katowic, Karolina Barczyk oraz Bartosz Chodykin. Karolina Barczyk została całkiem niedawno ambasadorem Programu “Młodzież w Działaniu”, z czego tym bardziej się cieszymy.

Projekt ma wymiar edukacyjny, międzykulturowy oraz europejski, ponad to będzie fundamentem pod budowę partnerstwa pomiędzy organizacjami zaangażowanymi w jego działania.

Wartość projektu finansowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu” wynosi 13 690,00 Euro. Termin realizacji od 1 maja do 1 września 2012r.

Wizyta gości w Będzinie w dniach 22 – 27 lipca 2012r.

ZAPRASZAMY na film – reportaż (3 min.) doskonale oddający klimat Projektu zrealizowany przez KANAŁ 99!

GALERIA ZDJĘĆ Projektu.

GALERIA ZJJĘĆ – Spotkanie na będzińskim zamku, ewaluacja

O projekcie na stronie partnera – UM Pszczyna

Grupa Projektu na Facebooku

Powrót do wszystkich aktualności »