Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Uśmiech dzieci (19-12-2011)

Misie i Mikołaje...

Co roku 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Przy okazji tego sympatycznego święta wspominaliśmy w naszej świetlicy pluszowych przyjaciół naszego dzieciństwa. Z racji tego święta przygotowane zostały różne zabawy i konkursy z nagrodami. Celem całego przedsięwzięcia było: zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów – bohaterów literackich, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, zapoznanie uczniów z przygodami m.in. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka. Młodsze dzieci zrobiły sobie z przytulankami pamiątkowe zdjęcie, a starsze miały za zadanie rozwiązać „misiową” krzyżówkę. Poradziły sobie z tym zadaniem doskonale.

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich św. Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Warunek – trzeba być tylko grzecznym!!
Dzieci, które biorą czynny udział w życiu świetlicy musiały być bardzo grzeczne, bo i do nich przybył. św. Mikołaj. Trochę trwały poszukiwania naszej świetlicy, ale 8 grudnia Mikołaj znalazł wreszcie nasze drzwi i gdy się pojawił wszystkim zabłysły w oczach iskierki radości. Mikołaj chciał jednak upewnić się, że daje prezenty grzecznym dzieciom, dlatego wypytywał o ich zachowanie, prosił o piosenki, wierszyki, usłyszał też obietnice, że w następnym roku dzieci będą się starały zachowywać jeszcze lepiej, bo przecież grudzień bez św. Mikołaja nie miałby swojego uroku. Gdy wszystkie prezenty zostały już rozdane na każdej twarzyczce pojawił się szeroki uśmiech.
Prócz odwiedzin siwobrodego staruszka odbyło się wiele zabaw i ciekawych konkursów. Dzieci poznały także historię św. Mikołaja oraz tradycje związane z nim w innych krajach.
Podczas całej uroczystości byli z nami radni: Bogumiła Dudyńska i Jerzy Jagieła by wspólnie z nami obchodzić tegoroczne Mikołajki.
Hojność Mikołaja była możliwa dzięki temu, że na drodze do naszej świetlicy spotkał wspaniałych darczyńców, którym serdecznie DZIĘKUJEMY.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Powrót do wszystkich aktualności »