Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Czas darowany dziecku

Opiekun:

Projekt “Czas darowany dziecku” to przede wszystkim zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań. To wsłuchanie się w potrzeby i oczekiwania dzieci, aby wykorzystując umiejętności i możliwości członków Stowarzyszenia DZIECIOM BĘDZINA dopomóc młodym ludziom w polepszeniu jakości ich życia i rozwoju talentów.

Sport

Opiekun(owie):

Zapoczątkowano akcję “Gramy razem” w Hali Sportowej w Łagiszy. Są to cykliczne, integracyjne rozgrywki sportowe pod opieką Marcina Lazara oraz nauczyciela wychowania fizycznego Sebastiana Rabusa. W rozgrywkach uczestniczą także chłopcy z DD w Sarnowie pod opieką Piotra Lipińskiego.

 

Kultura

Opiekun(owie):

W ramach projektu “Czas darowany dziecku” przewidziano także wyjazdy do teatru i kina.

Pierwsze wspólne wspólne wypady do kina miały miejsce 19 i 20 listopada. Biuro Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego oraz kino „Nowość” w Będzinie organizowały Przegląd Filmowy Miast Partnerskich – „Filmowy pociąg przez Węgry, Rosję i Litwę”. Członkowie Stowarzyszenia przybyli na pokazy filmów w towarzystwie dzieci (głównie tych, które uczestniczyły w naszych koloniach letnich). Oglądano wspólnie: litewską wersję Jasia i Małgosi, animowany film „Wróbelek Wili” czy „Jelonek Bambi poznaje świat”.

 

Integracja czyli wspólne imprezy i wyjazdy

Opiekun(owie):

W październiku odbyła się impreza plenerowa „Pożegnanie lata”. Była ona okazją do spotkania i serdecznych wspomnień dla około 80 dzieci, w tym tych, które uczestniczyły w koloniach letnich Stowarzyszenia. Impreza odbyła się na Górze Kijowej tzw. Kamionce w Grodźcu. Radosną atmosferę czuć było na polanie przy ognisku, podczas pieczenia kiełbasek, a także podczas wspólnych rozmów i zabaw.
Dzieci brały udział w zawodach przeciągania liny, poszukiwały źródełka młodości, malowały balony, tańczyły z balonami. Wielką atrakcją była strzelnica, a najwięcej emocji dostarczył Paintball dla młodzieży, w drużynach z wychowawcami.
Na zakończenie, jak zwykle były dla wszystkich upominki, a potem autokar, życzliwego działaniom Stowarzyszenia Teatru Dzieci Zagłębia, rozwoził pełnych wrażeń uczestników imprezy pod będzińskie szkoły.

Do zobaczenia dzieciaki. Jesteśmy z Wami.